Horn György, az Alternatív Közgazdasági Gimnázium pedagógiai vezetője ismét körbetáncolta a médiát, nehogy véletlenül elfelejtkezzünk iskolájáról. Az Origónak adott interjújában jó érzékkel megeresztett pár bombasztikus ballasztot, hogy könnyen adjon hatásos címet az egyszeri újságíró – csak éppenséggel a lényegről felejtett el beszélni. Egy volt AKG-s rövid vallomása.
(Fotó: Bellik István – Origo)
Csupán azoknak szeretnék kis szívességet tenni, akik esetleg csupán Horn György rószaszín szemüveglencséin keresztül látják az iskolát. Az én lencsém koromfekete, én leszek az első, aki elismeri – remélem, elgondolkodtat és egyensúlyt hoz.
„Az érdekeltség felkeltése szöveges értékeléssel, többletpontokkal, jutalmakkal érhető el” – A szöveges értékeléseket félévente nagyipari munkában gyártják a tanárok az összes diáknak, akit tanítanak, személyességük ennél fogva kisebb, mintha egy hétköznapi iskolában kialakuló tanár-diák viszonyé. Többet tudtam meg magamról és tudásomról egy szemináriumvezetővel folytatott ötperces beszélgetés után, mint a szöveges értékelésekből összesen.
„Azt szoktuk mondani, hogy a szüleit nem választhatja meg az ember, a patrónusát viszont egyszer választhatja meg. Ez úgy néz ki, hogy hetedik év elején, egy hét ismerkedés után a gyerekek választhatnak abból a hat tanárból, aki abban az évben patrónusként rendelkezésre áll” – Eredetileg választott patrónusomat tizedikben elüldözték az iskolából, utána sokáig ment a találgatás, hogy vajon kik közül választhatunk helyette. Végül kijelöltek nekünk egy olyan tanárt, aki korábban nem is tanított az évfolyamon és soha semmilyen kapcsolata nem volt velünk.
„Annak idején például iskolaigazgatóként megrovást kaptam a fővárosi tanácstól, amiért nem tartottam évnyitó ünnepélyt” – mindenesetre az év végi beszéd elmaradhatatlan, s érettségim évében, amikor lopásokkal terhelt időszakkal küzdött az iskola, Horn György egy mondatban említett a tolvajokkal azért, mert blogoltam az iskoláról.
„Azt szoktam mondani, hogy az AKG nem családias, hanem családszerű iskola, ami azt jelenti, hogy lemondunk a jogi eszközökről” – 2013-ban megállíthatatlan lopássorozat kezdődött, aminek a vége az lett, hogy bekamerázták a családszerű iskolát, és kilépőkártya nélkül nem lehet délután előtt elhagyni az épületet.
„Ez egy úri iskola, ide elkényeztetett gyerekek járnak, akiknek a szülei fizetnek ezért” – Igen, ez igaz. Ezzel nem tudok vitatkozni.
Tudom, hogy a hoffmanni ámokfutás miatt manapság extra vonzónak tűnnek az alternatív iskolák, de kérek minden szülőt, hogy ne csak az iskola propagandaanyagait és az ehhez hasonló alákérdezős interjúkat olvassa el, amikor arról dönt, hová küldi a gyerekeit.
(Disclaimer: a szerző az Alternativity blog írója volt.)
Ne haragudj, nem tudok veled egyet érteni! Ha neked nem jött be az AKG,miért nem váltottál? Nem tartom korrektnek, hogy ilyen módon támadod az iskolát. Én nagyon örülök, hogy oda járhatok,ahogy a legtöbben az ismerőseim közül és ne haragudj, de szerintem valami nagyon nem volt rendben veled, ha az ott felmerülő problémáidat nem tudtad megbeszélni a tanárokkal.
@hjames: kívülállóként. Egy magát szupernek tartó iskolában nehogy már a diák legyen az, akivel valami nagyon nincs rendben, mert nem tudta megbeszélni az ott felmerülő problémákat. Ő a gyerek (akár tetszik, akár nem), a másik oldalon pedig áll a Pedagógus.
A bloggazda leírt pár dolgot, ami nem tetszett neki az AKG-ban, te pedig rögtön a személyét támadod?
Nekem semmi bajom az suliddal, hacsak az nem, hogy ilyenkor tavasszal mindig előkerül a jól felépített “marketing”.
Sajnálom, hogy ilyen rövid és semmitmondó lett az írás (meg intenzíven személyeskedő stílusú), ugyanis szívesen olvastam volna hosszabb, kifejtős véleményt bármilyen szemüvegen keresztül.
Amennyit eddig tudok az iskoláról, annak alapján inkább szimpatikus, de szeretném minél jobban árnyalni a képet.
Rendszeres Corvinusos olvasója vagyok a blognak, és nem értem, miért került egy másik intézményt szidó cikk erre a szócsőre. Mint hallgató, kikérem magamnak, hogy az egyetem hallgatói médiaközpontja ilyen érvelés és javaslatok nélküli cikkben támadjon bármit.
@gabardin: A bejegyzés személyeskedő, és így jogos hjames kérdése. A Médiaközpont olyan cikket közölt, ami semmire nem reflektál az eredeti interjúból, csak a szerző sértettsége jön át.
Engem mondjuk ez a részlet érdekelne részletesebben, mert ebből lehetne következtetni valamire: “Horn György egy mondatban említett a tolvajokkal azért, mert blogoltam az iskoláról”
Vicces, mivel a szerző egy mondatban említi Horn György nevét a tolvajokkal – érdekelne hát, hogy a vádja mögött mi lehet, mi volt az a mondat.
És az is, hogy a Médiaközpontot mi motiválja, amikor ilyet ír a FB oldalára: jól helyretettük az iskolát. Mivel és miért?
Írod: “tavasszal mindig előkerül a jól felépített “marketing”.” Hogyhogy mindig? Pl? És miért pont tavasszal, amikor a felvételi eljárások tudtommal lezárultak?
Ez a cikk első olvasásra tényleg úgy jön le, mintha csak a volt iskoládat szidnád, de olvasva még a régi blogjaidat (alternativity és apám kurva gazdag), valamint a tény, hogy én is odajártam, igazat kell, hogy adjak neked. Tényleg mindenki apja kurva gazdag és a patrónusom nemhogy segíteni vagy támogatni próbált volna, utált és sértegetett. Szóval én személy szerint nagyon örülök, hogy az önfényező origo-s cikk után egy igazi rálátással rendelkező ember véleményét is elolvashattuk. (Még ha nem is olyan nagy közönség, mint a másikat.)
@dosul: Ilyen, patrónus által utált diákot én még nem láttam, olyat meg pláne nem, hogy sértegetett valakit egy tanár, főleg nem patrónus. Ha megadnád a valódi neved, készséggel elhinnék neked mindent, ha nem teszed, ez a sztori elképesztően gyanús. Hajlamos lennék azt hinni, hogy a cikk szerzője védi magát egy kamu nickkel. Vagy még inkább a papája, ahogy azt szokta. Én is olvastam ugyanis a régi blogjait, ott fordult ez elő.
@Márton Kinga: Megnyugtatlak, hogy nem én írtam a cikket és nem is a cikkíró apja vagyok. A nevem nem írom le, mert egyáltalán nem változtatna azon, amit gondolok és nem is igazán látom, hogy ettől miért lennék hitelesebb. Nem muszáj hinned nekem. Ezenkívül szomorúan közlöm, hogy rengeteg tanár sértegeti a diákjait. Szerencsére (vagy sajnos) nem nyíltan, de a gyerekek akkor se nagyon tudnak ellene mit tenni. Ezek csak a saját tapasztalataim. Nem tudom te milyen iskolába jártál (járatod a gyerekeidet), de ha még csak soha nem is hallottál erről a problémáról, akkor nagyon szerencsésnek mondhatod magadat és őszintén bocsánatot kérek, ha úgy érzed, hogy amit írtam az támadás bárki ellen. Csak és kizárólag a személyes véleményem.
@dosul: Nem véleményt írtál le, hanem tényt állítottál egy patrónusról, aki a patronáltját sértegeti. És mivel általánosítasz, ezért ez minden patrónusra vonatkozik. Én több éve ismerem a diákokat, a tanárokat az iskolában, ilyen esetről, de még hasonlóról se hallottam, így nem hihető az egész. Kérlek, add meg a neved, ha azt akarod, hogy ne úgy tudjam (immár egyre biztosabban), hogy te vagy Kelemen apuka.