[…] Nyugat-Európa, az unió [sic], illetve most már az Egyesült Államok látványos támadást indított ellenünk, amellyel veszélyeztetik szuverenitásunkat […]
– írja Fricz Tamás a többi részében jóval megfontoltabban megfogalmazott és értelmes következtetésre jutó publicisztikájában. Furcsa nézetével nincs egyedül. Nem túlzás állítani, hogy a magyar sajtó egyik része azon szorgoskodik, hogy hazánkat az áldozati szerepébe helyezze. De mivel támadtak meg minket ezek a jenkik? Tankokkal? Drónokkal? Embargóval? Nem, legfeljebb nyilatkozatokban és cikkekben kritizálták a magyar kormányt (amely – minden ez irányban megejtett retorikai fogás ellenére – sosem azonos az ország egészével).
De ha tényleg ilyen bűvös erőt tulajdonítunk a szavaknak, akkor nem “mi” támadtunk először? Nem a most regnáló pártok beszélnek oly szívesen hanyatló, dekadens Nyugatról? Mert ez a “szuverenitás veszélyeztetés” nem áll többől, mint szubjektív módon megtett értékítéletekből. Se Amerika, se a Nyugat többi része nem helyezett kilátásba semmilyen szankciót vagy bármiféle beavatkozást, csupán azt hangoztatták, hogy a dolgok szerintük nem jó irányba tartanak.
Nem értesz egyet ezzel a véleménnyel? Nyugodtan megteheted, de ők is pontosan ugyanilyen lazán lenyilatkozhatják. Joguk van minősíteni, joguk van a tényeket úgy értelmezni, ahogy nekik tetszik. A diplomácia nemcsak abból áll, hogy udvarias frázisokat hangoztassunk népek barátságáról, bimbózó gazdasági kapcsolatokról és egyéb hangzatos pusziskodásokról – egymás kritizálása ugyanúgy része a nemzetek közötti párbeszédnek. Felesleges itt erkölcsi felháborodást színlelni, hiszen semmiféle agresszív lépést nem követtek el se a magyar nép, se kormányunk ellen és minden bizonnyal nem is fognak.
Olyan véleményt fogalmaznak meg, amelynek nincs alapja? Lehet, de ilyenkor semmiképpen sem az a megoldás, hogy felháborodottan több tiszteletet követelünk, hanem a higgadt párbeszéd. A vitákat rendezni kell. Ha arról van szó, hogy az amerikai politikusok félreértik a számukra egyértelműnek tűnő tendenciákat, akkor tévedésükkel őket kéne szembesíteni, nem pedig a magyar közvéleményt. Gondoljunk bele milyen diadal lenne, ha Szijjártó miniszter úr kimenne elbeszélgetni McCain-nel és meggyőzné arról, hogy Magyarországon minden rendben van. Nem szeretném azt a vitatott álláspontot megfogalmazni, hogy a kormány tehet róla amiért ilyen kép alakult ki hazánkról, de az szerintem biztos, hogy tehet ellene.
Mégsem a vitát megoldó konstruktív javaslatok kerülnek napirendre a kormánypárti sajtó részéről, hanem hazánk áldozati szerepben való feltüntetése. Felelős újságírók vagy politológusok részéről egy olyan félelemkeltő narratívát építeni, hogy az USA – egyik legfontosabb szövetségesünk – bármilyen módon megtámadott volna minket rendkívül káros. Mert rövidtávon hiába járhatnak jól egyes politikai szereplők egy ilyen hangulatkeltéssel, hosszú távon ezzel Magyarország szövetségi rendszerét mérgezik. Az pedig biztos, hogy egy ellenségképekkel teli nemzet csak elszigetelődni képes a globalizált világban…
(Az alábbi bejegyzés nem tükrözi a Budapesti Corvinus Egyetem nézeteit, a szerző magánvéleményéről van szó.)
Te hülye gyerek az usa maga hergeli az embereket saját maga ellen! Egy terrorista, gyarmatosító, tolvaj, korrupt, rasszista ország ne ugasson bele mások dolgaiba! Ugyanúgy megutáltatta magát mint annak idején ruszkik!
“Nem túlzás állítani, hogy a magyar sajtó egyik része azon szorgoskodik, hogy hazánkat az áldozati szerepébe helyezze. De mivel támadtak meg minket ezek a jenkik? Tankokkal? Drónokkal? Embargóval?”
Édesem, hogy te milyen egyszerű vagy 🙂
A negyedik generációs hadviselésről hallottál-e már? Keress rá: 3g Warfare, 4g Warfare.
Már ha tudsz angolul, és nem ezen bukod majd be a diplomádat.
“Se Amerika, se a Nyugat többi része nem helyezett kilátásba semmilyen szankciót vagy bármiféle beavatkozást, csupán azt hangoztatták, hogy a dolgok szerintük nem jó irányba tartanak.” Lehet, hogy öregszem és romlik a memóriám, de mintha úgy emlékeznék, hogy az USA pl. magyar vezető köztisztviselőket tiltott ki, ami nem egyenlő a véleménynyilvánítással. Olyasmire is emlékszem, hogy uniós politikusok kilátásba helyezték a magyar szavazati jog megvonását, illetve az országnak szerződés szerint járó pénzek folyósításának felfüggesztését, ami megint több, mint véleménynyilvánítás.
@Sir Galahad: szuverén joga nem beengedni valakit, nem tőlük tudjuk, hogy kivannak tiltva.
Hány éves a szerző?
Vagy csak minket akar szórakoztatni?
@torró: áááá, dehogy, valami náci összeesküvésről lehet szó.
@Szúnyog: jajtejóég kritizálni mertél, megtámadtál, remélem elvisznek a rendőrök!!!
@sule.andras: ???
@Szúnyog: hát ha szerinted szavakkal támadni lehet…
Aztán a Torró hozzászólását, az általa betett linkkel együtt vajon miért kellet cenzúrázni?
Jaj de árulkodó ez kedves poszter.
@Szúnyog: blogspam volt, nem kapcsolódott a témához.
@Szúnyog:
Azért, mert nálunk szólás szabadság, demokrácia, és sajtószabadság van!:)))))
Kedves poszt író! Ez a lehető legrosszabb reakció!
@sule.andras: Nem azt mondtam, hogy ehhez nincs joga, hanem hogy ez több, mint véleménynyilvánítás.
@sule.andras:
Ha jól olvastam a címet, Amerika a téma! Akkor talán bele kellett volna legalább a témába! Hátha mégis passzol.
@torró: ” bele kellett volna olvasni”
@sule.andras: 1. Bizony, kapcsolódott a témához.
2. A cikkből süt a naivitás.
@torró: nem kapcsolódik a témához, nem kell mindenbe belekeverni a zsidókat.
‘Se Amerika, se a Nyugat többi része nem helyezett kilátásba semmilyen szankciót vagy bármiféle beavatkozást, csupán azt hangoztatták, hogy a dolgok szerintük nem jó irányba tartanak.’
De, nagyon szerették volna már az IMF ügy kapcsán felfüggeszteni a magyarok EU szavazati jogát, persze kevesek voltak hozzá. De a velencei biz. és a helsinki biz. nyilatkozatait is említhetnénk, persze ki nem szarja le őket.
@sule.andras:
Oké! Rendben van, de akkor ne írjon ennyire gyenge posztot.Már bocs, de ez borzalmasan gyenge írás. És Ön borzasztóan tájékozatlan.Az ég szerelmére. Legalább tájékozódjon komoly elemzők riport nyilatkozataikból. Azonban megígérem nem szólok itt többet hozzá. További jó diskurzust!
index.hu/kulfold/2014/12/09/a_kinzasokrol_szolo_cia-jelentes_miatt_tiltakozasra_szamitanak_vilagszerte/lehet hogy ez sem kapcsolódik:))) Na viszlát!
2013-as világ szintű Gallup közvélemény kutatás arról, hogy ki jelenti a legnagyobb veszedelmet a világbékére:
1. USA!!
2. Pakisztán
3. Kína
4. (osztott helyezés) Afganisztán, Izrael, Észak-Korea, Irán
“The US topped the list, with 24 percent of people believing America to be the biggest danger to peace. Pakistan came second, with 8 percent of the vote and was closely followed by China with 6 percent. Afghanistan, Iran, Israel and Nor
..North Korea came in joint fourth place with 5 percent of the vote.”
Álnaív és ezzel provokatív a poszt, lehet hogy szándékosan, lehet hogy csak úgy magától.
Az utóbbi időszak politikai történéseiből az jön le nekem, hogy a nyomásgyakorlás eszközeit ugyanúgy alkalmazta már korábban is az USA velünk szemben, de akkor ez még a háttérben csendesen zajlott. Például olyan közvetett (vagy nem is annyira közvetett) eszközökkel mint az IMF amitől korábban sz ország pénzügyi léte és fennmaradása függött, amíg Orbán Viktor nagyon helyesen ki nem rúgta őket.
Szóval amit korábban csendben odasúgtak a vezető politikusok fülébe, azt most kénytelenek nyilvánosan és fennhangon megüzenni, csak ennyi változott az USA kommunikációjában. Ez ők se szívesen csinálják, mert szeretik fenntartani a jóságos nagybácsi képét magukról a világ sok millió naív és hiszékeny emberében
Én mint nem fiatal de legalább sokat tapasztalt ember azt látom, hogy az utóbbi időkben nagyon megváltozott az USA külpolitikája.
Régen még sokféleképpen támogatták a velük szövetséges államokat, amiből még egy bizonyos jólétre is telt, de manapság ennek nyoma sincs már. Párszáz “emberjogi” aktivista díjazására telik, akik az USA fizetett ügynökeiként tevékenykednek, de semmi államközi segély, beruházási alap, oktatási intézmény nincsen már.
Régen még ott volt Amerika kezében a cukorrépa és a korbács is, de ebből mára csak a korbács maradt. Azok a tisztviselők akik döntenek a külügyben más országokról, szinte semmi ilyen eszközzel nem rendelkeznek. Így tehát maradnak a verbális fenyegetés és a szankcionálás eszközei, aminek a hatását most éppen Magyarországon próbálják ki, hogy a többek is értsenek belőle. Az se számít ha kisstílű, csak olcsó legyen.
ha olyan vélemények alapján tiltották ki a navosokat, aminek nincs alapja, az önmagában baj és beavatkozás.
ennél sokkal nagyobb baj, ha olyan tények alapján tiltották ki őket, amik megalapozottak. ez ugyanis alátámasztja azokat a híreket, miszerint az nsa úgy járkál ki-be a mobilhálózatokban, a számítógépekben, mint szorulós kiskutyában a fing.
arról is hallani, hogy a cia az ukránoknál is kavarta, arról is, hogy az arab tavaszban is benne voltak szügyig (az meg tény, hogy az arab tavasz orbitális pofáraesés lett), szóval nehezen hihető, hogy nálunk nem csináltak semmit, amiért ne lehetne orrolni rájuk.
közben meg embertelenül (és a kémkedési botrányokat figyelembe véve törvénytelenül) nyomulnak a kereskedelemben, gmo botrányok és társai.
Nyilvánvaló, hogy az USA 2013-ban egy sebességfokozattal feljebb kapcsolt az egypólusú világbirodalom építésének folyamatában. Ukrajnában puccsot csináltak, hogy rátegyék kezüket a gáz- és olajvezetékekre, valamint Oroszország határaihoz települhessenek katonailag. Egy újabb, az eddigieknél is kényesebb helyen. Most minket nyomnak, akik energetikailag rá vagyunk szorulva az oroszokra, s nem veszhetünk velük össze.
Ezerrel nyomják a Putyin seggében frázist, miközben nem kínálnak alternatívát.
Az ukránok nagyon megjárták. Most eladja a bábkormány az amerikaiaknak azt, ami valóban érték, de megvédve nem lesznek, energiát nem kapnak, pénzt nem kapnak.
Amerikai nyomás volt a bolgárokon Déli-Áramlat ügyében, így alakult ki, hogy majd a török árrést kifizetve lehet gázhoz jutni, óbégatnak is már szegény bolgárok (is).
Ez a nagy atlanti szövetség olyan mint a Fidesz. Amikor mindenki be van kebelezve, akkor a szövetségen belül alakulnak ki az ellentétek, harcok.
@Szúnyog: “Ukrajnában puccsot csináltak” [forrás?]
@miskabá: a nyomásgyakorlás nem egyenlő a megtámadással.
“az IMF amitől korábban sz ország pénzügyi léte és fennmaradása függött, amíg Orbán Viktor nagyon helyesen ki nem rúgta őket.”
lol, nyilván Amerika irányítja az IMFet is személyesen az elnök vagy a szabadkőművesek. Nem. Amúgy meg kirúgtuk őket majd visszahívtuk majd kirúgtuk. Az IMF hitelnek vannak előnyei és hátrányai, mint ahogyan a piaci finanszírozásnak is.
@Bambano: “arról is hallani, hogy a cia az ukránoknál is kavarta, arról is, hogy az arab tavaszban is benne voltak szügyig (az meg tény, hogy az arab tavasz orbitális pofáraesés lett), szóval nehezen hihető, hogy nálunk nem csináltak semmit, amiért ne lehetne orrolni rájuk.”
Remek én arról is hallottam, hogy valójában a Rákóczi felkelést is a CIA csinálta. Arab tavasznak semmi köze nem volt az USA titkosszolgálatainak, sőt kifejezetten váratlanul érte őket.
http://www.nytimes.com/2011/02/05/world/middleeast/05cia.html
Ráadásul korábbi Amerika barát rezsimek (lásd Egyiptom) váltak instabillá.
http://www.npr.org/2012/01/09/144799401/is-the-arab-spring-good-or-bad-for-the-u-s
@Krisz11: és ez mit jelent? ha valamit sok ember gondol attól még nem lesz úgy. ha megkérdeznék melyik a legveszélyesebb vírus valószínűleg sokan mondanák az ebolát, mégis többen halnak meg tüdőgyulladásban évente…